Що таке FTP – сервер

FTP – сервер – це підключений до інтернету, зазвичай постійно, комп’ютер, на якому встановлена спеціальна програма, що забезпечує доступ до файлів і тек цього комп’ютера по протоколу FTP.

Одним з найбільш поширених типів FTP – серверів є сервери загального, практично вільного, доступу. Такі сервери називаються анонімними(anonymous). При підключенні до анонімного сервера, як правило, логін і пароль вводити не вимагається. У ряді випадків, щоб підключитися до анонімного сервера вам доведеться ввести логін anonymous і довільний пароль. Слід зазначити, що навіть на анонімному сервері ви отримаєте доступ не до усіх його файлів і тек, а тільки до спеціальної, відведеної для цілей вільного доступу, теці.

Адреси(URL) FTP – серверів відрізняються від адрес HTTP – серверів і мають вигляд типу ftp ://ftp.ім’я_сервера.com.

Зрозуміло, FTP – сервер може знаходитися у будь-якій зоні, не лише .com, але і, скажімо, .ru або .org.

Наприклад: ftp://ftp.microsoft.com.

Протокол FTP і FTP – сервери виникли на зорі інтернету, тому зараз FTP – сервери – це величезне сховище інформації. З’явився навіть термін – FTP – архіви. На FTP- архівах зберігаються величезні колекції всіляких файлів : програм, текстів, зображень, звукових файлів і тому подібне

Отримати доступ до файлів на FTP – сервері можна з допомогою:

·  браузеру, наприклад Internet Explorer;

·  download- менеджера;

·  FTP – клієнта для роботи в командному рядку(входить до складу Windows);

·  за допомогою спеціалізованих програм, які називаються FTP – клієнтами(наприклад, FileZilla, SmartFTP).

P.S. Якщо ви займаєтеся серверними і послугами хостингу те я б купив готовий сервер і різне мережеве устаткування у компанії Westcomp, що співпрацюють з провідними брендами.

Comments are closed.