Збереження зображень в GIF – формат

Формат GIF виявляє з себе формат, який зазвичай використовують для стискування графіки, призначеної для того, щоб виконати публікацію в інтернет. Gif формат найбільш ефективний під час роботи з аплікаціями і зображеннями, що містять мало кольорів і багато різких меж.

Під час збереження кольорового графічного зображення за допомогою формату GIF процес архівації знижує число бітів, яке дозволене для того, щоб описати колір пікселя з 24 до 8 біт. В результаті, GIF – стискування зменшує найбільшу чисельність кольорів до 256.

Якщо початкове зображення містить більше 256 кольорів, gif формат зберігає вибірку головних колірних областей в табличці кольорів початкового картинки. Оскільки фото зазвичай містять тисячі, якщо не мільйони кольорів, то результат спроби зберегти фото у файлі GIF буде незадовільним, а також стане причиною отримання просто величезних файлів.

Gif формат робить файли графічних файлів менше як завдяки зменшенню числа бітів для опису кольору, так і завдяки стискуванню бітів, які залишилися після роботи алгоритму стискування RLE. Gif формат ідентифікує величезні блоки однакового кольору і фіксує положення цих ділянок. Під час збереження файлу блоки однакового кольору видаляються з картинки, а також замінюються координатами, або ж місцем розташування, первинного кольору завантажуючи документ, веб-оглядач відновлює блоки однакового кольору за допомогою цих координат. Оскільки текст, логотипи, аплікації містять великі області однакового кольору, gif формат ідеально підходить для того, щоб стиснути файли зображень.

P.S. Хоча, в принципі, з розвитком інтернету фотографії зберігаються в мережі усе більш якісні, а спеціальні сервіси типу инстаграм про яке можете шанувати на сайті http://instagrama.ru/ дозволяють ще і займатися різного роду обробкою зображень.

Comments are closed.