Основи професійної обробки фотографій

Робота професійного фотографа пов’язана з необхідністю не лише збирати матеріал для зйомки, але і обробляти отримані матеріали з метою збільшення якості. Корекція колірного балансу, контрасту, ретуш і стилізація – усе це є безпосередньою частиною роботи фотографа. І з цієї причини важливо дотримуватися деяких рекомендацій по обробці фотографій у фотошопе. Причому важливо це на будь-якому етапі роботи, починаючи від новачка.

Відбір матеріалу і його сортування

Не будь-яка фотографія зі знятого матеріалу здатна гідно прикрасити галерею. Обробка фотографій повинно виконуватися у тому випадку, якщо усі якісні знімки вже відсортовані. Причому робити це рекомендується вручну.

Фотографи обов’язково роблять RAW – файли, а вони важать приблизно 20-30 МБ кожен. Представляєте скільки даремно витрачається місця на жорсткому диску?

Окрім цього, якщо розумно систематизувати увесь знятий матеріал по групах, то в подальшому його можна буде швидше обробляти завдяки застосуванню однотипних дій.

Корекція колірного балансу

На якість знімка впливає декілька ефектів. Одним з них є світло. Якщо фотограф припустимо деякі помилки у пошуках ракурсу, то із-за освітлення кольору можуть відобразитися не так, як це видно людським оком. Корекція кольору дозволяє надати знімку ту колірну гамму, яка була спочатку. Причому обробка фотографій за допомогою корекції кольорів здатна вигідно перетворити увесь знімок. Обов’язково проробляйте цю процедуру.

Корекція контрасту

Контраст і рівень яскравості – це ще одні властивості знімка, які камера може сприймати некоректно. Вирівняти їх призначений спеціальний функціонал програми. Він доступний без плагінів і дозволяє підвищити яскравість усього знімка або його ділянок, а також попрацювати з контрастністю. За допомогою останньої складової можна збільшити виразність певного елементу знімка, а також понизити його. Причому професійна обробка фотографій у Фотошопе неможлива за допомогою автоматичної корекції контрасту і яскравості. Цю роботу завжди треба робити вручну, зміщуючи бігунки в інтерфейсі програми.

Ретуш фотографій

Під ретушшю мається на увазі художня обробка фотографій, яка зачіпає посилення текстурних малюнків, а також збільшення якості певних ділянок зображення. Як правило, це найскладніший процес, що має величезну важливість для кінцевого результату. Причому основними складовими ретуші є: використання художніх фільтрів програми, ручна заміна кольорів або текстур. Якщо ви не умієте здійснювати ретуш, то доведеться довго і наполегливо вчитися цьому на уроках по фотошопу.

Автоматизація

Якщо день у день робити однакову рутинну роботу, то вже зовсім скоро ви ненавидітимете обробку фотографій. Звичайно, спробуйте, наприклад, відкрити в програмі 500 фотографій і змінити їх розмір для публікації в інтернеті!

Саме тому треба намагатися максимально автоматизувати свою роботу. Для цього, будь то фотошоп або лайтрум, є арсенал інструментів, який очолюють екшени і пресети відповідно.

Comments are closed.