Чому відвідувачі втікають з вашого сайту

Багато блогерів стикалися з такою ситуацією, коли користувач, зайшовши тільки на сайт, тут же його покидає. Образливо, звичайно, але на те є вагомі причини. Причому винен власник сайту. Ми не розглядатимемо одиничні випадки, а візьмемо найбільш поширені. Як правило, головними причинами великої кількості відмов є жадність админа або нерозуміння поняття юзабіліті.

Популярні причини:

1) банер, що Вискакує в центрі екрану. Така річ украй неприємна, особливо, коли на будівельному сайті вискакує яка-небудь еротика. В принципі, в цій рекламі немає нічого хорошого для відвідувача, оскільки зазвичай закрити її можна, лише кликнувши по ній самій.

2) Реклама завантажується швидше за основний контент. Також досить-таки неприємна річ, коли реклами багато, і вона прогружается, тоді як завантаження тексту доводиться чекати дуже довго. Безумовно, позначається і зміст реклами. Якщо у справі, то нормально, а всяка еротика сильно дратує.

3) Погана навігація. Цей чинник проявить себе, коли користувач почне бродити по сайту, бажаючи відшукати інші цікаві матеріали, але не зможе їх знайти і безповоротно піде. Меню зробіть простим і зрозумілим, у вас має бути зручна навігація сайту. Правильно перелинкуйте сторіночки.

4) Повільно завантажуються сторіночки. Зараз усі поспішають, квапляться, тому мало хто стане чекати, поки завантажиться ваша сторінка. Швидше за все, вони просто відкриють інший веб-ресурс. Тому настійно рекомендуємо оптимізувати картинки і код сайту. У цій справі навіть долі секунд мають величезне значення. До того ж, швидко завантажувані сайти краще ранжируються Гуглом, тому обов’язково займіться цим питанням. Зніміть усе зайве.

5) Музика на блозі. Деякі вебмастера роблять так, щоб при завантаженні сторінок на їх ресурсі грала музика. На жаль, смаки у усіх відрізняються, тому такий креативний підхід не усім сподобається. Крім того, музика жере багато трафіку, тому радимо від неї відмовитися.

Це основні чинники, що впливають на показник відмов. Є і дрібніші, тільки вони менше нервують користувача, ніж перелічені вище. Усунете усі прорахунки і побачите, як нові відвідувачі ставатимуть постійними.

Comments are closed.