Впровадження шрифтів каскадними таблицями стилів

Під час створення XHTML – сторінок під час опису їх зовнішнього вигляду у браузерах все більша роль відводитися буде каскадним таблицям стилів. Дійсно, тег, що довго використався для того, щоб задати зовнішній вигляд текстових рядків, є застарілим в специфікаціях ХHTML першої версії і HTML четвертої версії і його немає в специфікації XHTML версії 1.1.

Каскадні таблиці CSS стилів зберігають св-во font – family, яке є можливість застосовувати замість дескриптора для того, щоб задати тип шрифту створюваних ХHTML – сторінок і існуючих HTML – сторінок. Св-во font – family каскадних таблиць стилів дає можливість встановлювати веб-оглядачеві, яким типом шрифту відображатиметься цей конкретний текст. Сучасні вимоги до веб-розробки припускають відділення дизайну сайту і оформлення його від контенту – саме в цьому головна мета CSS.

Під час використання св-ва font – family в переліку стилів для того, щоб вибрати тип шрифту ви маєте на увазі, що шрифт, який вами вибраний є присутнім в системі користувача. Якщо шрифт відсутній, Web – браузер для того, щоб на екран вивести текст, застосовуватиме шрифт згідно з умовчанням.

Для вирішення цієї проблеми каскадний перелік стилів дозволяє браузеру виконати вивантаження шрифту, використовуваного для заголовка з сервера, якщо тип шрифту, який вказаний в правилі переліку стилів в системі користувача відсутній. Незважаючи на той факт, що така можливість виникла порівняно недавно, вона дозволяє дизайнерам створити сторінки, що використовують нестандартні шрифти.

Треба враховувати, що веб-оглядач повинен мати можливість завантажувати впроваджені шрифти спільно з іншими елементами Web – сторінки. Багато браузерів вимагають, щоб файли шрифтів мали певний формат або в іншому варіанті вони не завантажуватимуться.

Comments are closed.