Послуги митного брокера

Митними брокерами називають осіб, які виступають посередниками при здійсненні митних операцій. Російським законодавством встановлено, що такі операції можуть бути проведені як самим декларантом, так і іншою особою, на якій через певні обставини(наприклад – відповідно до договору) лежить обов’язок по здійсненню митної операції.

Діяльність цих брокерів регулюється одночасно декількома нормативними актами, що входять в галузь митного права. Відповідно до положень закону, брокерські послуги мають право робити тільки юридичних осіб, запис про яких міститься в Реєстрі митних брокерів. Існують і інші обмеження: наприклад, державні підприємства митними брокерами бути не можуть.

При здійсненні митних операцій брокери діють так само, як якби переміщуваний через митний кордон товар належав їм самим. Згідно із законодавством, у взаємовідносинах з митними органами клієнти брокерів можуть наділяти останніх усіма відповідними правами, які мають самі. Так, наприклад, обов’язком митного брокера відповідно до договору може являтися облік товару, з приводу якого здійснюються митні операції. Також на брокера покладається сплата податків і митних зборів, передбачених для товару цього виду.

Процедура митного оформлення – досить специфічний вид діяльності. Його здійснення має на увазі роботу у безпосередній взаємодії з органами митниці. Часто зустрічаються ситуації, коли організація такої роботи усередині власної компанії представляється досить скрутною, оскільки процес цей – дуже трудомісткий і вимагає значних фінансових витрат. Це є однією з головних причин звернення до послуг професійних митних брокерів.

Одночасно зростає і число надійних брокерських компаній на ринку тих, що надають комплексні послуги з логістики. Співпраця з ними позбавляє від необхідності розбиратися в усіх тонкощах законодавства у сфері митної справи, прискорює процедуру оформлення необхідних документів, спрощують процес ввезення і вивезення товарів. Послуги митних брокерських компаній можуть виявитися актуальними як для організацій, що здійснюють регулярну зовнішньоекономічну торгівлю, так і для клієнтів, що проводять разові операції по переміщенню вантажів.

Comments are closed.