Відхід за ювелірними виробами із золота і срібла

Ювелірні вироби із золота в складі мають домішки. Від кількості домішок металів залежить проба золота, відповідно якість і ціна виробу. Але найважливіше – це правильний догляд за виробом.

Постійний контакт з шкірою, одягом, водою, механічні дії, тертя сприяють зміні зовнішнього вигляду виробу. Особливо несприятливо позначається дія хімічних складів в чистячих і миючих засобах, якими ми часто користуємося в побуті. В цьому випадку може з’явитися наліт, виріб тьмяніє.

Тому необхідно зняти ювелірні вироби перед прийомом душу, ванною з косметичними засобами і перед миттям з використанням засобів побутової хімії. Знімайте на ніч свої прикраси, зберігаєте їх в спеціальній скриньці для ювелірних прикрас. Як правило, в таких скриньках є декілька відділень, є спеціальні розділені місця для виключення тертя виробів.

Почистити вироби із золота можна нашатирним спиртом. Для цього змочити їм вату і потерти поверхню виробу. Можна розвести концентрований мильний розчин і на годину туди помістити вироби, потім дістати їх, потерти місця забруднення м’якою щіткою, промити проточною водою, протерти сухою м’якою ганчірочкою. Для відходу використовують шматочки замші, ними натирають поверхню золотих виробів. Також можна приготувати розчин води і цукру, розчинивши цукор, залишити вироби на ніч, потім дістати, промити, протерти. Для чищення виробів із золота ще використовують оцет. Також готують розчин і протирають ним вироби, потім промивають і просушують.

Не менш акуратно треба відноситися і до виробів з срібла. На них також несприятливо впливає волога, засоби побутової хімії і косметики. Знімати на ніч, перед миттям їх також необхідно. Зберігання в спеціально відведеному місці, чищення виробів з срібла продовжить їм життя. Прості способи, із застосуванням крейди, нашатирного спирту, харчової соди і зубної пасти, допоможуть підтримувати зовнішній вигляд виробу і позбавитися від нальоту і чорноти.

Отже, порошок крейди додають в ємність з нашатирним спиртом, далі змішують до отримання консистенції сметани, наносять на виріб і дають суміші висохнути. Потім добре миють водою, протирають і сушать. При чищенні харчовою содою, необхідно дотримуватися обережності, оскільки при сильному терті можна пошкодити поверхню виробу. При чищенні зубною пастою її наносять на поверхню виробу, а через 15 хвилин змивають водою.

Якщо в домашніх умовах повернути вашим виробам блиск і усунути наліт не вдається, можна звернутися по допомогу до ювеліра, який запропонує вам варіанти, за допомогою яких вироби набудуть колишньої краси.

Отже, найважливіша умова – дбайлива і акуратна експлуатація. Прикраси із золота і срібла повинні підкреслити вашу індивідуальність, красу, відповідати іміджу, радувати вас, а не бути тьмяним і безликим доповненням. Носіть ваші прикраси з гідністю, бережіть їх, і, можливо, ваші близькі, оцінивши таке трепетне відношення, постараються їх примножити!

До речі, мало хто знає, що існують майстрові при храмі Софії Премудрощі Божої які займаються виготовленням ювелірних виробів авторських і незвичайних. Віруючим людям може бути цікаво.

Comments are closed.