Москва сльозам не вірить

Коли Валентин Чорних прислав свій сценарій на кіностудію Мосфільм усі порахували його украй невдалим і ні хто не хотів за нього братися. Владимиру Меньшову просто запропонували прочитати його. Узявши сценарій додому, і почавши читати його вечором, до ранку він вже знав, що зніматиме фільм.

Адже теж спочатку сценарій майбутньому режисерові не сподобався. Аж надто простим він показався, малозрозумілим, занадто сучасно пригладженим чи що. І Меньшов взявся до роботи, але при умові, що по ходу роботи перероблятиме сценарій оскільки буде треба для сюжетної лінії.

Сценарист Чорних погодився на це насилу, але все таки потім і сам зрозумів, що так було краще. А що ж зачепило Меньшова? Чому він все прийняв сценарій? Все просто: перехід від першої серії на другу. Пам’ятайте? Катерина заводить будильник і ставить час на саме раннє, а потім утикается в подушку і плаче. Затемнення. І на екрані знову будильник, але тільки вже в квартирі Катерини і вона вже старше і дочка підросла, так би мовити через роки.

Існує повість за цим сценарієм, і вона абсолютно інша, а ось герої ті ж. Просто сюжет інший і якщо прочитати повість і згадати сам фільм, то напевно знайдеться маса невідповідностей. Сюжет інший.

Отже, Меньшов взявся до роботи над фільмом і почав шукати, а точніше підбирати акторів. Почалися проби, муки, узгодження і поїздки до акторів в театри або додому. Ірина Муравйова була запрошена майже відразу, чого не скажеш про її партнера Олександра Фатюшине. Його Меньшов запросив не відразу, а на роль Гурина пробувалися багато акторів, але все було не те.

З приходом на пробу Фатюшина як те все і зійшлося. З роллю Тоні теж проблем не було, актрису підібрали практично відразу і партнера теж. Найбільше проблем викликала третя пара, а точніше два головні персонажі – Катерина і Гоша. Хто тільки не пробувався на роль Катерини! Кого тільки Меньшов не запрошував. І у результаті йому довелося узяти на цю роль свою дружину Віру Алентову. Саме припало, тому що він боявся, що стануть говорити, що його дружина потрапила на картину, тому що він її чоловік.

Та власне вже Меньшов йшов до того, щоб самому зіграти роль Гоші. І ось тоді виникла кандидатура Баталова. Але режисер навіть якось злякався запрошувати на таку роль такого іменитого актора. А Баталов якраз на той момент був вільний: не знімався ніде, а в театрі він не грав. І все зійшлося. Але з’явилася проблема з виконавицею ролі дочки Катерини – Наталією Вавиловой. Батьки актриси були категорично проти її участі в цій картині і ніякі умовляння не допомагали пом’якшити їх рішення. Вавилова на той момент вчилася в МДІМВ. І тоді Меньшов на останню розмову з батьками узяв з собою Баталова. Побачивши, що такий артист теж бере участь в зйомках, вони дали таки згоду.

Фільм знімався досить-таки швидко. Але ні у кого не було ніяких ілюзій з приводу популярності картини, усі просто робили свою справу. І коли представили картину на худраді студії, то її визнали середньою і мало перспективною. І присвоїли середню категорію для показу в денний час. Але роботу не визнали критики, зате на ура прийняли глядачі. Близько 20 мільйонів глядачів Радянського союзу подивилися фільм і по багато разів приходили в кінотеатр, щоб подивитися на життя Катерини.

А фільм пізніше отримав таку нагороду, яка багатьом тільки увижається, – Оскар. Її далечінь за правду життя, за відмінну гру.

Якщо ви хочете відвідати Москву і подивитися основні пам’ятки в течії декількох днів, тоді оптимальним варіантом буде на цьому сайті квартира на добу в Москві а не в готелі. Знайшовши квартиру на сайті ви можете: 1) заощадити, 2) підібрати практично будь-кого зручні для життя район.

Comments are closed.