Що вибрати – планшет або нетбук?

Народження планшетів можна рахувати сталося в 2010 році, коли компанія Apple продемонструвала нам iPad. Цей пристрій не лише зумів самостійно відродити нішу планшетів на ринку, але і зумів показати нам, що планшети не лише можуть бути простими і зручними, але і дійсно потрібні нам.

Хоча планшети існували набагато раніше, але усі вони були швидше прототипами сучасних планшетів, чим повноцінними представниками ринку. Ті прародителі планшетів виглядали не зовсім так, як ми звикли їх бачити зараз. То до ноутбука прикрутять сенсорний екран і назвуть це планшетом, то прикрутять повноцінну клавіатуру, з якою або набирати текст було сущим пеклом, із-за занадто маленьких клавіш, або навпаки, можна було забути про компактність. Не дивно, що ринок планшетів був украй маленьким.

Нетбуки ж не могли не з’явитися, оскільки їх прародителями можна назвати ноутбуки. Навіть зараз нетбуки, так або інакше, схожі на них. Формально нетбук є зменшеною або навіть урізаною моделлю ноутбука. Проте вони компактніші, частенько коштують менше і для деяких куди зручніші, ніж ноутбуки.

Портативність, компактність і схожість у виконанні деяких завдань – просто не могли не викликати суперечки, про те, що краще – нетбук або планшет. Проте, на це питання немає чіткої відповіді. У усіх різний круг завдань і різні почуття про зручність, тому якщо одним зручний нетбук, то іншим – планшет.

Проте перейдемо до фактів. Чим хороший нетбук. По-перше наявністю повноцінної клавіатури, до якої звикли усі користувачі ПК, хоча на планшетах теж дуже зручна клавіатура, а якщо планшет розміром 10 і більше дюймів, то вона і по розмірах не сильно відрізняється від реальної клавіатури. Хоча деякі все одно не переносять сенсорного введення.

По-друге, це арсеналом програм. Оскільки більшість нетбуков виходять з передвстановленою версією Windows(хоча є і Linuxи інші дивні ОС), то тут ми отримаємо і звичний інтерфейс і більшість звичних програм. Із-за потужності, звичайно, не підуть великі і особливо вимогливі пакети програм і деякі ігри, але все одно в плані софтвера нетбуки випереджають планшети.

На планшетах також безліч програм і у більшості своїй вони можуть вирішити усі ті ж проблеми, які вирішують нетбуки, проте не усі ці програми такі зручні, хоча ця швидше справа звички. Планшети ж у більшості своїй виходять з iOS(все iPad ‘и) і Android(звичайно є і виключення, такі як Meego або BlackBerry Tablet OS). Багато хто говорить, що на андроид менше софтвера, але зараз вони приблизно рівні. Можете шанувати огляд планшетного комп’ютера Apple New iPad для отримання представлення об одне з найбільш популярних з них.

У плані мультимедії, планшети випереджають нетбуки. Так нетбуки із-за не занадто великого енергозбереження не здатні відтворювати багато годин підряд відео, без заряджання. З чим справляються адаптовані під тривалий перегляд плеєри планшетів. Багато хто також знаходить зручним, подорож по інтернету через планшет, зручний зум і інше(знову діло смаку).

Приймаючи рішення що вибрати, передусім вирішите, які саме функції повинен буде виконувати ваш майбутній гаджет. Придивіться до моделі, фірми і його ціни. Вирішіть для себе, що саме вам потрібніше і зручніше. Хоча, по ідеї, краще щоб у вас був і нетбук і планшет, оскільки це все одно – абсолютно різний клас гаджетів.

Comments are closed.