Кількість імен в кирилічному домені .РФ зменшується

Статистичні дані ресурсу Домени Росії(statdom.ru) говорять про те, що загальне число доменів в зоні .РФ почало зменшуватися. На 1 січня 2012 року було зареєстровано більше 938 тисяч імен, а до 18 січня їх число зменшилося до 897 тисяч, тобто більш ніж на 40 тисяч.

На думку представника компанії-реєстратора Ru – Center Андрія Воробйова, зниження продовжиться до березня 2012 року. На той час доменна зона .РФ не долічиться ще 250 тисяч імен. Річ у тому, що користувачі не подовжують імена, куплені про запас під час ажіотажу після початку відкритої реєстрації доменів. Зараз звільняються досить красиві імена, і з 40 тисяч імен, що видаляються за тиждень, 10-15% покупалися новими власниками.

Відкрита реєстрація імен в зоні .РФ почалася 11 листопада 2010 року. У перший день було зареєстровано більше 240 тисяч доменів, а за перший тиждень з’явилося більше 500 тисяч імен. Такі високі темпи зростання перевершили усі очікування. Тому, не дивлячись на те, що до березня доменна зона .РФ зменшиться більш ніж на чверть, увесь проект можна вважати успішним. При цьому українська доменна зона com.ua лише набирає оберти, в Imena.ua з кожним роком реєструється все більше і більше сайтів.

Найближчими роками до вітчизняних доменних зон .RU, .РФ і .SU, можуть додатися ще декілька. Фонд Розумний Інтернет готує заявку в організацію ICANN на створення зони .ДІТИ. У правилах реєстрації в цій зоні прописані обмеження на контент сайтів : не допускаються матеріали з нецензурною лексикою, непристойним і екстремістським змістом. Фонд Сприяння розвитку технологій і інфраструктури Інтернету збирається подати заявку на домени верхнього рівня .MOSCOW і .МОСКВА. Ще однією географічною зоною може стати .СКОЛКОВО. Заявку на цю зону готує однойменний фонд.

Comments are closed.