Структура навігації на сайті

Якщо узагальнити, то уся навігація на сайті представлена у вигляді чотирьох головних елементів: основне меню, додаткові модулі зі списком заміток, карта сайту, загальна перелинковка.

Меню є основним компонентом навігації. Меню на сайті може бути різним – головне меню, другорядне і тому подібне. Окрім того меню може дублюватися, наприклад, в шапці, сайдбаре або футере. Головне меню має бути видне на кожній сторінці сайту, тобто бути наскрізним. Це треба робити для зручності користувачів, щоб вони могли швидко переміщатися з однієї частини сайту в іншу. Тому бажано розміщувати головне меню у верхній області бічного сайдбара або виконати його в горизонтальному виді, розмістивши відразу під шапкою сайту. Головне меню повинне відображати основні розділи і категорії сайту, а також сторінки з контактними даними, пошуком і тому подібне

Модулі зі списком публікацій. До них можна віднести модуль з останніми статтями, з популярними матеріалами, модуль схожих статей. Два перші модулі зазвичай публікуються на головній сторінці сайту, також їх можна встановити і у бічному сайдбдаре. Останній модуль з схожими статтями часто встановлюється безпосередньо в тіло самої статті і для цієї статті показує схожі по темі матеріали.

Карта сайту – це необхідний елемент в пошуку інформації, що цікавить вас. Крім того карта сайту украй корисна з точки зору пошукової індексації сайту. Пошуковому роботові набагато простіше проиндексировать увесь вміст вашого ресурсу, просто завантаживши карту сайту. Створити її можна за допомогою численних онлайн-сервісів або за допомогою спеціальних плагінів для різних CMS(тій же Joomla). Подивившись на карту сайту, відвідувач може швидко оцінити увесь перелік статей, які є на сайті і вибрати саме те, що йому цікаве. Усе це, звичайно можна зробити і самому, якщо у вас є відповідні знання, в іншому випадку подивитеся цю фірму яка спеціалізується на розробці інтернет проектів.

Перелинковка сприяє тому, що користувачі прямо у момент прочитання статей зацікавлюються схожими матеріалами з вашого сайту і можуть переходити на них по гіперпосиланнях з тексту самої статті. Таким чином, ознайомившись із статтею про вирощування помідорів, людина може перейти по посиланню як консервувати помідори і затриматися ще деякий час на вашому сайті. Загальна кількість переглядів сторінок сайту у результаті зростає.

Comments are closed.