У інтернеті вже більше 250 мільйонів доменних імен

Згідно з підрахунками американського реєстратора Verisign, до кінця минулого року у світовій глобальній мережі вже налічувалися більше 252 мільйонів доменних найменувань. Тільки за останній квартал минулого року в мережі зареєструвалося більше 6 мільйонів доменних адрес.

Річне зростання по усій земній кулі склало 11,8 відсотків, або ж 26,6 мільйонів доменних адрес. Такі цифри наводяться в річному звіті компанії Verisign, який був обнародуваний кілька днів тому.

Основна частина доменних адрес, а це майже половина, доводяться на зони .net і .com, на які зареєстроване 121,1 мільйон імен. Річне зростання в цих доменних зонах, якими частково володіє і Verisign, за 2012 рік дорівнює 6,4 відсоткам. Продовжили доменні імена за останній квартал минулого року 72,9 відсотків користувачів цих адрес.

У доменній зоні кирилиці – рф, який запрацював в 2009 році, що бажають в 2012 році купили 786 000 доменних адрес. Verisign на даний момент є власником найпрестижнішого домена .com, а також доменів .tv і.cc, а також йому належать два з тринадцяти серверів інтернет-імен, від роботи яких залежить функціонування усієї мережі. Вони зберігають усі дані про домени т.з. верхнього рівня.

У найближче майбутнє компанія збирається придбати додаткові ресурси, у тому числі і доменну зону кирилиці .КОМУ. Що регулює адресний простір міжнародна організація ICANN нещодавно видала ліцензію на створення 93 нових високорівневих доменів.Фахівці цієї організації отримали більше 1900 заявок на створення майже 1400 доменних зон.

P.S. Інтернет розвивається досить швидко – запускаються нові сервіси, стартапи, проводиться оновлення яндекса, google і інших пошукових систем, розвиваються соціальні мережі і впроваджуються різні технології.

Comments are closed.