Як збільшити швидкість роботи блогу

Дуже велике значення має, наскільки швидко працює блог. Це впливає на те, чи захоче відвідувач залишитися на сайті. Якщо ваш сайт криво відображається у браузері або гальмує при відкритті, то читачі навряд чи стануть постійними відвідувачами цього ресурсу. Тому краще всього заздалегідь потурбуватися про прискорення роботи блогу. Увесь процес можна розділити на три частини: швидкодія блогу, чищення шаблону, установка плагінів.

Швидкодія блогу.

1. Спочатку йдемо на сервіс webwait.com. На цьому сайті перевіряємо, наскільки швидко завантажується наш блог. За умовчанням сервіс перевіряє 10 завантажень неповним по 5 секунд. Також можна скористатися сервісом – http://tools.pingdom.com/. Він дозволяє не лише виявити швидкість завантаження сайту, але і те, які скрипти і елементи дизайну завантажуються понад усе. Це дозволить виявити корінь проблеми і відразу ж зайнятися його усуненням.

2. Видаліть непотрібні плагіни. Річ у тому, що кожен плагін – це додатковий php код і додаткові звернення до бази даних. Чим менше таких дій, тим швидше працює сайт.

3. Відновіть блог і плагіни. Якщо ви маєте завжди свіжі движок і плагіни, то проблем зі швидкодією буде менше.

4. Оптимізуйте зображення. Кожна картинка вимагає часу завантаження. Необхідно навчитися правильно оптимізувати зображення перш ніж розміщувати його на сайті. Наприклад, для розміщення в інтернеті досить мати дозвіл в 72 – 96 точок на дюйм. Зображення, в яких є присутніми градієнти і фотографії, краще зберігати у форматі jpeg, а зображення – малюнки з великими одноколірними областями краще всього зберігати у форматі png.

5. Використайте zlib стискування. Завдяки цьому прийому можливо збільшити швидкість роботи ресурсу до трьох разів.

6. Блокуйте спам. Не допускайте появи спамових повідомлень в коментарях до записів. Кожне повідомлення – це осередок у базі даних, до якої потрібно звернення.

Чищення шаблону.

1. Оптимізуйте файл style.css. За допомогою сервісу http://styleneat.com/ оптимізуйте цей файл. Завдяки такій оптимізації файл може зменшитися на декілька сотень рядків. Але при цьому не забудьте зберегти оригінал файлу. Може вийти так, що після оптимізації деякі елементи сайту почнуть відображатися некоректно.

2. Видаліть зайві скрипти. У шаблоні використовуваної теми завжди можна знайти невживаний php – код. Якщо ви не розбираєтеся в мові Php, то краще туди не лізти. Якщо розбираєтеся – залиште тільки ті скрипти, якими дійсно збираєтеся користуватися.

Встановлюємо плагіни.

1. WP Super Cache. Цей плагін розроблений спеціально для прискорення роботи блогу. І у нього це дійсно добре виходить! Він обов’язковий для використання на будь-якому сайті WordPress.

2. Optimize DB. Цей плагін дозволить вам оптимізувати свою базу даних. Робота з плагіном дуже проста: встановлюєте, активуєте і іноді користуєтеся кнопкуой optimize.

Виконайте усі перелічені вище кроки, ще раз перевірте швидкість завантаження сторінки і ви будете приємно здивовані отриманим результатам. До речі спеціальний плагін broken link checker допоможе вам знайти биті посилання на сайті – іноді це також корисно для швидкодії. Хоча основне його завдання – допомагати авторові проекту стежити за актуальністю інформації у блозі.

Comments are closed.