Дизайнерів Firefox OS надихають операционки Apple і Google

У Мережі з’явилися описи інтерфейсу і різноманітних додатків Firefox OS – операционки для смартфонів, що розробляється творцями популярного браузеру. Мабуть, дизайнери Mozilla надихаються зовнішнім виглядом iOS і Android, при цьому результат виходить дуже вдалий.

Скриншоти, зроблені з прообразу смартфону на Firefox, або з емулятора операційної системи, на минулому тижні були опубліковані британським сайтом TechWeekEurope

Проте видання пізніше доповнило власний матеріал коментарем від Mozilla. Там говориться, що на зображеннях насправді Firefox OS, проте в цьому виді її була раніше, на сьогодні інтерфейс істотно перероблений. Mozilla обіцяє представити автентичні скриншоти найближчим часом.

Нагадуємо, компанія хоче створити операционку для мобільників, повністю відкриту і сумісну з HTML5. Операционка від Firefox буде зроблена на движку Mozilla Gecko, і додатки для неї створюватимуться на HTML5. Інтернет-додатки зможуть отримати доступ до функцій телефону, приміром, до камери, що раніше було доступне лише для власних застосувань. За допомогою HTML5 будуть реалізовані і основні функції телефону – повідомлення, дзвінки, календар та ін. Для розробників це відкриває набагато більше можливостей.

Ще одне завдання Firefox OS – робити смартфони простішими у використанні і дешевшими. Серед партнерів власного проекту Mozilla назвала Deutsche Telekom, Etisalat, Sprint, Telefуnica і Telecom Italia. Передостання випустить пристрої на Firefox OS в 2013-му у Бразилії. Про готовність випускати смартфони на новій ОС доки заявили лише 2 китайські виробники, ZTE і TCL. Вони використовуватимуть чіпи Snapdragon компанії Qualcomm.

P.S. Складність нової операційної системи в тому, що, припустимо зараз викачати ворд андроид або встановити якусь гру досить просто. Хто займатиметься портированием на Firefox OS і скільки це займе часу?

Comments are closed.