Доріжки і сектори оптичного диска DVD

Штрихи і западини диска формують єдину спіралевидну доріжку(розглядається один шар), при цьому відстань між двома витками складає близько 0,74 мкм, при щільності 1351 доріжка на один міліметр. В цілому диск DVD містить 49324 витки, а сумарна довжина усієї доріжки складає 11,8 кілометрів. Доріжка умовно розділена на сектори, здатні може зберігати до 2048 байт даних. Усю поверхню диска можна умовно розділити на чотири зони.

Область посадки(фіксація) диска. Розташована в центрі диска і включає отвір для валу приводу. У цій області відсутня інформація.

Початкова область. Призначена для зберігання буферних зон, коду посилання, а також зони службових даних, в яку записується інформація про носій.

Розділ із службовими даними включає 16 секторів, спеціально продубльованих 192 рази(в сумі 3072 сектори). Саме на цій ділянці розташована службова інформація, зокрема щільність даних, розподіл, категорія поточного диска і порядковий номер версії, максимальний розмір і використовувана структура диска, а також максимальна швидкість роботи. Ця область у ряді випадків може зайняти до 196607 секторів накопичувача.

Область інформації. Використовується для записаних даних або файлів і розпочинається з сектора під номером 196608. Ця область одношарового одностороннього накопичувача може включати до 2292897 секторів.

Кінцева(або середня) зона. Позначає завершення області даних. Усі сектори, розташовані в цій зоні, містять тільки значення 00h. Якщо диск містить два робочі шари і запис зроблена з використанням режиму зворотного прочитування(наступний шар має початок із зовнішнього боку і прочитування здійснюється в протилежному, відносно першого шару, напрямі), цю область прийнято називати середньою зоною.

Отвір, розташований в центральній частині оптичного накопичувача має діаметр 15 міліметрів. Зона фіксації починається від кромки отвору і завершується на відстані 16,5 міліметрів від центру. Початкова(нульова) зона починається в 22 міліметрах від центру. Область даних починається в 24 міліметрах від центру і завершується кінцевою(чи середньою) зоною, яка розпочинається з 58 міліметра(від центру). Формально інформаційна доріжка має закінчення на відстані 58,5 міліметра від центральної точки, після неї йде буферна область, ширина якої складає 1,5 міліметрів.

Сектори формуються в кадри даних, що містять 2064 байти, з яких 6 байтів відводяться на інформацію про авторське право на диск, 4 байти – на код виявлення помилок кадру, 4 байти – ці ідентифікації, 2 байти – код виявлення помилок IED, а 2048 байта – загальні дані.

P.S. Коли ви працюєте з даними на комп’ютері завжди треба бути обережним щоб не втратити інформацію. Інакше вам згодиться MunSoft – програма для відновлення даних після їх випадкового видалення або навіть форматування жорсткого диска.

Comments are closed.