Інтернет, з чого все розпочиналося

На сьогодні практично неможливо уявити собі життя без інтернету. У нім ми шукаємо інформацію, купуємо і продаємо товари, працюємо, спілкуємося і стежимо за новинами. Але те, як він був створений, знають не багато його користувачів.

Виникнення інтернет кардинально змінило не лише комп’ютерну індустрію, але і саму структуру отримання інформації. Ця велетенська інформаційна хмара, народиться якому, допомогли винахід телефону, радіо, комп’ютера, став ключовим елементом в розвитку наукового прогресу людства. Інтернет дозволяє не лише відпочивати і наприклад hd фільми дивитися безкоштовно, але і працювати в мережі.

Отже, коли ж виник інтернет? Багато істориків вважають що народження інтернету було в 1958 році. Але це твердження є досить сміливим, оскільки на той час у світі працювало всього десяти тисяч комп’ютерів. Але саме цього року був виданий указ президента США Д. Ейзенхауера про створення ARPA(агентство передових дослідницьких проектів), яка досліджувала можливості передачі інформації між комп’ютерами.

Концепція ж глобальної мережі, з’явилася лише в 1962 році, після серії робіт Джона Ликлайдера, якого багато хто вважає батьком інтернету. У цих роботах обговорювалася створення Галактичної мережі, тобто мережі, яка б охоплювала б весь світ. Також внеском цього ученого у розвиток інтернету є пропозиція передавати інформацію не цілком а заздалегідь розбивши на дрібні пакети, що і допомогло зменшити навантаження на мережу.

Практична ж реалізація глобальної мережі виникла в 1966 році, інженер Лоуренс Робертс начал дослідження по створенню глобальної мережі комп’ютерів, сама ж мережа була названа ARPANET. Перші випробування пройшли 29 жовтня 1969 року, було встановлено з’єднання між двома комп’ютерами, перший з них знаходився в лабораторії Стенфорда другою в Каліфорнійському університеті. Відстань між комп’ютерами склала близько 500 км.

Для об’єднання численних мереж в одну, стало можливим після оглушливого успіху демонстрації можливостей ARPANET. Презентація відбулася в 1972 році, в ній брали участь практично усі значимі учені і працівники мережевої індустрії. Також було введений новий проект Enthernetting. Пізніше в 1974 році Винтоном Серфом був введений термін Internet, як назва єдиної обледененої мережі.

На сьогодні можливості інтернету важко переоцінити, щодня народжуються нові проекти, і додаються нові сфери застосування. Інтернет це те місце де кожен може знайти для себе те, що йому цікаве, а можливо і створити що те своє.

Comments are closed.