Особливості створення форм для сайту

Форми є невід’ємною частиною будь-якого сайту. Є безліч видів форм і за допомогою яких можна приймати замовлення, спілкуватися з користувачами, оформляти підписки, реєструвати користувачів та ін. Усі вони мають свої особливості оформлення і створення.

Від того, яке враження справляє зовнішній вигляд форми і простота її заповнення, залежить залишиться користувач на сайті або піде. Якщо в ході заповнення форми виникає безліч питань і складнощів, то користувачеві буде простіший перейти на сайт з схожими послугами.

Розробка форм при створенні сайту – дуже важливий етап, і нині можна виділити окремий напрям, відведений створенню таких веб-форм. Веб-дизайнери сконцентровані на створенні таких форм, що дозволяють користувачам найшвидше їх заповнити і в той же час, надавали власникам ресурсу якомога більше необхідної інформації.

Велике значення для сайту має юзабіліті усіх видів веб-форм, але найбільше замовників цікавлять форми для онлайн-придбання товару або послуги. Саме ці форми мають вплив на прибуток. Оформляючи онлайн-замовлення через форму, користувачі розуміють, що цю дію неможливо відмінити або відмовитися від нього, тому відносяться до них з великою обережністю і побоюванням. Щоб виключити вірогідні непорозуміння і узабезпечити користувачів, усі форми мають бути зрозумілими і як можна простішими. Бажано також супроводжувати форму інструкціями. До речі, якщо вам потрібне створення нової форми на вже готовому сайті, то надійне доопрацювання сайту недорого від профі згодиться.

Число заповнюваних полів має бути рівним числу завдань цієї форми. Мають бути поля тільки для необхідної інформації, такий як: прізвище і ініціали, адреса доставки, вибір способів оплати і доставки. Абсолютно недоречними будуть питання, якого віку і статі користувач, якщо звичайно цей товар не призначений на певне коло осіб. E – mail уточнюється лише при необхідності підтвердження замовлення з його допомогою.

Не варто також вимагати частого підтвердження дій. Це може тільки завадити заповненню форми і зайняти більше часу.

Виходячи з вищесказаного, стає ясно, що в створенні дизайну веб-форм мають значення усі елементи, від розміру полів введення до кольору вибраного шрифту. І оскільки форма є найважливішим елементом дизайну будь-якого сайту, доцільно приділити її розробці належна увага.

Comments are closed.