Як збільшення CTR сайту у видачі впливає на позиції?

Поведінкові чинники це досить важливий компонент просування. Без хороших ПФ високих позицій не добитися, хіба що в ніші з дуже низькою конкуренцією. А в конкурентних комерційних нішах сайти з поганими поведінковими чинниками не наблизяться навіть до ТОП30, тому немає сенсу вкладати гроші в зовнішню оптимізацію, не поліпшивши ПФ.

Але який вплив ctr на видачу і на позиції сайту? Все дуже просто. Пошукові системи аналізують, на який проект переходять частіше, і якщо показник CTR перевищує стандартний для цієї позиції – значить, він цікавий людям. Отже, його треба підняти у видачі. Само собою, це не станеться після декількох кликов задоволених клієнтів або самого вебмастера. Щоб сайт насправді піднявся на декілька позицій в СЕРП, потрібний час і значна кількість кликов.

Ось простий приклад. Ваш сайт по певному запиту знаходиться на 5-ій позиції, в середньому він повинен отримувати близько 7-15% кликов. Якщо ж його CTR перевищує середній показник в 1,5-2 рази, і це триває певний час(як правило, мінімум 1 місяць), то це є сигналом для пошукових систем. Крім того, якщо внутрішні поведінкові чинники сайту хороші, тоді через певний час позиції по конкретному запиту виростуть. Найчастіше йдеться саме про певні запити, де на ваш сайт клікають частіше, ніж зазвичай. Інші запити залишатимуться на колишніх позиціях.

Чому так важливо мати не лише хороший CTR з видачі, але і хороші поведінкові на самому сайті? Тому що якщо привабливий заголовок і сниппет примушує людей переходити на сайт, але вони відразу покидають його, пошукові системи не піднімуть його у видачі, оскільки проект не відповідає очікуванням користувачів. Отже, він неякісний. Ось чому для поліпшення позицій і залучення трафіку важливо не лише зробити все, щоб якомога більше користувачів з пошуку переходило на ваш сайт. Важливо зробити все, щоб відвідувачі знайшли те, що шукають. Інакше якщо позиції і покращають, то тільки короткочасно, а потім повернуться на колишні місця.

Працюючи над поліпшенням кликабельности сайту в СЕРП, ви можете без зайвих витрат притягнути більше трафіку і поліпшити позиції по певних запитах. Але це досить складна робота, яка принесе відчутний результат тільки через декілька місяців.

Comments are closed.