Веб-дизайнер: минуле і сьогодення

У радянські часи слово дизайнер чомусь наполегливо відкидалося і як тільки не інтерпретувалося: модельєр, архітектор, художник-оформлювач, художник-графік і так далі. Сьогодні ж цей термін широко поширений, і людей, що носять це горде ім’я, в найрізноманітніших сферах людської діяльності розвелася неймовірна кількість! Майстер в області web – технологій зветься, відповідно, web- дизайнером.

Усупереч думці багатьох людей, професія ця не навішує на свого представника ярлик комп’ютерного черв’яка – замкнутого анорексичного чоловічка з поганим зором, реального світу, що заперечує цінність, і поглиненого віртуальним, носячого виключно кепки і футболки з написами, типу Web-Мастер і т. д. Фахівці з веб-дизайну – звичайнісінькі люди, нічим від представників інших спеціальностей що не відрізняються, якщо не рахувати глибоких знань в цій області.

Створення і оформлення сайтів – справа не з простих, і під силу зовсім не кожному. У 90-і догодити замовникам було нескладно, оскільки будь-які ідеї – власні або запозичені у зарубіжних колег і трохи видозмінені – були в дивину і приймалися на ура. Тепер же для того, щоб успішно в цьому напрямі працювати, одного тільки креативу виявляється мало: замовники є обережними і зайвий раз не дають веб-дизайнерам шансу як слід проявити себе, ось і доводиться лавірувати між вимогами тих, хто платить, і власними творчими поривами.

Як бути?

Для того, щоб реально заробляти, не переставши при цьому бути креатором у буквальному розумінні слова, треба, як ні прикро, уміти іноді прогнутися, а іноді уміло підсунути працедавцеві свою ідею. Не гидуйте менш високооплачуваними замовленнями, якщо вони дають свободу для творчості. І ніколи, ні за яких обставин не припиняйте працювати і творити!

Comments are closed.