Які комп’ютери чекати на CES 2020: хромбуки, гібриди і Steam Machines

Ноутбуки і настільні комп’ютери сьогоднішнього дня далеко не ті, що упродовж багатьох років демонструвалися на виставці споживчої електроніки CES, що проходить в січні в Лас-Вегасі. Ноутбуки стали тонше і легше, при цьому підвищивши тривалість автономної роботи, а комп’ютери на Windows, включаючи ті, що відносяться до класу все в одному, все частіше мають сенсорні екрани, чому сприяє використання операційної системи Windows 8/8.1.

Окрім цього, на підйомі знаходяться гібридні пристрої. У них розробники експериментують з різними форм-факторами і функціональністю, даючи можливість працювати як в режимі планшетів, так і ноутбуків. Одні моделі користуються більшою популярністю, інші меншою, і через рік з гаком після появи цієї концепції досі ведеться пошук того типу пристроїв, які матимуть максимальний попит.

Декілька останніх виставок CES демонстрували абсолютно нові для свого часу технології і концепції. До їх числа відносилися ультрабуки і планшети, сенсорні екрани і гібридні пристрої, але цього разу ніяких новинок чекати не доводиться. Швидше, нас чекає черга пристроїв, в яких існуючі розробки відшліфовуватимуться до блиску, результатом чого, можна сподіватися, стане зниження їх вартості і поширення в масах. До речі, хороший ремонт ультрабуков в марьино зможете замовити на сайті remont – marino.ru.

До того ж треба мати на увазі, що упродовж деякого часу великі компанії вважають за краще анонсувати свої новинки не на великих виставках, де увага публіки постійно перескакує з одного предмета на інший, а організовувати окремі заходи. Що стосується часових рамок, розробники орієнтують свої анонси на вересень, коли починається навчальний рік, і на передноворічні свята, коли покупці розщедрюються більш охоче за все.

Хромбуки

Пристрої на операційній системі Chrome від компанії Google спочатку здавалися чудасією, яка стане нішевим продуктом, проте у результаті вони зуміли відірвати значну частину від сумарного пирога ноутбуків. Звичайно, досягнуто це було в основному за рахунок надзвичайно низької вартості і маркетингових зусиль Google, проте є серед них і дорожчі моделі.

Використати такі пристрої в якості основного комп’ютера досить скрутно у зв’язку з украй скромними апаратними характеристиками, тому вони розглядаються найчастіше як запасний ПК і пристрій для виконання найпростіших завдань, на зразок перегляду сайтів в Інтернеті. Багато хто вважає, що хромбуки є новим втіленням що так і не здобули всесвітнього визнання нетбуков.

Гібриди і поворотні пристрої

З осені 2012 року і релиза ОС Windows 8 гібридів займають видне місце в релизах нових поколінь комп’ютерних пристроїв. Цей вибух дизайнерської думки став можливий завдяки заточенности операційної системи під сенсорні екрани. Розробники хотіли стати частиною успіху і прибутків планшетів, не покидаючи при цьому традиційного персонального комп’ютера.

У 2013 році, починаючи з виставки CES, ми побачили настання подібних облаштувань різних форм. Одні з них були ноутбуками з від’єднуваними дисплеями, інші мали поворотні, ковзаючі, і іншими хитромудрими з’єднаннями клавіатури і екрану, що дозволяють повертати їх один відносно одного, переходячи з режиму ноутбука в режим планшета і назад. Поки що розробники наповнюють ринок різними моделями і з цікавістю спостерігають, яка ж з них вистрілить і стане хітом. Можна обережно припустити, що до теперішнього часу кращими такими пристроями стали ті, які мають можливість трансформації, і при цьому не поступаються по функціональності повноцінним ноутбукам, на зразок моделей лінійки Lenovo Yoga.

Стимбокс і комп’ютер як центр мультимедійного дозвілля

Випуск настільних комп’ютерів поступово зводиться до облаштувань типу все в одному, в яких системний блок і монітор злиті воєдино. Серед інших помітних рішень останнього часу можна згадати хіба що Apple Mac Pro останнього покоління з інопланетним зовнішнім виглядом і такою ж захмарною ціною.

Між тим, починає народжуватися новий різновид комп’ютерів, які потенційно можуть притягнути увагу користувачів. Мультимедійні і ігрові розваги давно стали долею приставок, до останнього покоління яких відносяться ті, що з’явилися в листопаді PlayStation 4 і Xbox One. Проте є усі ознаки того, що акцент ігрової індустрії починає повертатися назад на ПК, і як віяння часу перед нами з’являється портативний ігровий комп’ютер Steam Machine від компанії Valve.

Перші 300 екземплярів Steam Machine нині відправлені до бета-тестерам. Ці комп’ютери, по розмірах не більше приставок, можуть підключатися до телевізорів, використовують унікальний джойстик, що зменшує відмінності між комп’ютерами і приставками, і дозволяють грати в ігри з сервісу Steam, число яких в майбутньому розширюватиметься. Крім того, хоча для них створена спеціальна операційна система Steam, встановлювати Windows ніхто не забороняє.

На CES ми напевно побачимо модифікації Steam Machines від різних розробників, ближче познайомимося з їх можливостями і оцінимо майбутні ринкові перспективи.

Comments are closed.