Цікаве про фейєрверки

Італійці уперше перетворили фейєрверк на розвагу, зробивши його атрибутом свята. Звичайно, у нас вони не запускаються з днем Пенсійного фонду або в день Святого Валентина, але під Новий рік використовуються всюди. Експертами було підраховано, що якщо зібрати усю піротехніку, яка запалюється в новорічну ніч в Москві і підпалити їх, то в результаті вийде вибух, рівний по потужності вибуху авіабомби. При цьому кількість фейєрверків, що запускаються на Новий Рік, невпинно збільшується.

Було доведено, що фейєрверк являється не просто розвага, але і панацеєю від недуг. Так, в розпал атипової пневмонії в китайських провінціях Аньхой і Гуандун, найбільш постраждалих від цієї недуги, запускалися фейєрверки тисячами людей для того, щоб вигнати злих духів, оскільки за древньою традицією духи бояться гучного шуму.

Умільці-піротехніки винайшли фейєрверк, який імітував звук збройової стрілянини. Така диво-петарда дістала назву М-80. Як свідчить офіційна статистика, тридцять років тому звичайне фейєрверк шоу тривало година, а сьогодні фейєрверк рідко триває більше 20 хвилин.

Якщо потерти синтетичну тканину один об одного, то можна отримати іскру, а вона, у свою чергу, може підпалити фейєрверк. Тому, не слід підходити близько до салту, якщо ви носите одяг з такої тканини.

Comments are closed.