Ajax технологія

AJAX(Asynchronous Javascript and XML) – набір сучасних методів розробки веб-сайтів і веб-застосуванні, які забезпечують здійснення динамічних запитів до сервера. Основною особливістю AJAX є відсутність перезагружаемости сторінки, це збільшує швидкість роботи і доступність веб-застосувань.

Крім того користувач сайту і не помічає як і коли браузер здійснює запит даних. Завдяки AJAX можна понизити витрату трафіку, а також навантаження на веб-сервер. Особливо це важливо для компаній, які займаються хостингом і підтримкою сайтів.

AJAX – це не одна технологія, а сукупність методів побудови призначених для користувача інтерфейсів. Вона включає HTML, CSS, JavaScript, XML, XSLT і інші технології, що широко застосовуються при розробці і створенні призначених для користувача веб-застосувань. AJAX, в принципі, технологія проста і підтримується усіма браузерами.

В цілому AJAX – це технологія, яка виконує операцій на JavaScript, і в той же час асихронно запускає на сервері операцій, які принесуть очікуваний результат.

Попри те, що технологія широко поширена, вона має ряд недоліків. Першим з них є обов’язкове включення JavaScript у браузер, а також знання самого JavaScript. На додаток до цьому AJAX не дозволяє інтегруватися із звичайними інструментами браузеру.

P.S. Щоб сайти вантажилися швидко ви можете перекладати їх на AJAX або ж потурбуватися про потужний сервер. наприклад, про таке як HP DL360 G8 – він досить популярний серед датацентров і часто використовується.

Comments are closed.