Професія фінансовий аналітик

Будь-який випускник сьогодні мріє бути брокером, фінансовим директором, але більшість фінансовим аналітиком. Тому що, це престижно, і це дуже високооплачувана професія. Але, не слід забувати, в кожній професії є як свої недоліки, так і плюси.

Професія фінансовий аналітик – це професія, яка вимагає постійного навчання, вдосконалення своїх знань. Якщо вирішили стати фінансовим аналітиком, то слід приготуватися до того, що вчитися доведеться постійно і переважно самостійно. Ні у одній професії не прочитують за день стільки газет, журналів, скільки це робить фінансовий аналітик. Для нього це просто необхідність, оскільки для правильного фінансового аналізу, тверезої оцінки йому треба бути в курсі усіх змін, що сталися, в економічній, політичній, соціальній сферах життя об’єктів його аналізу. А упізнати цю інформацію можна тільки зі ЗМІ. Крім того, в деяких випадках потрібно знання спеціалізованого софтвера, наприклад систем crm або бухгалтерських програм.

Отримавши диплом фінансиста багато хто думає, що цього цілком достатньо для практичної діяльності. Але, така помилка далека від дійсності. Хорошим фінансистом робить не диплом, а практика. Краще, звичайно, якщо це буде зарубіжна практика, проте, в крайньому випадку, деякі вітчизняні компанії нічим не поступаються зарубіжним. Щоб стати експертом у своїй області обов’язково необхідно упізнати ще одну суміжну професію – бухгалтерію. Адже, саме бухгалтерія показує істинний стан компанії зараз. І фінансистові треба навчитися читати усю інформацію з документів, які надає бухгалтер.

Усі недоліки в професії фінансового аналітика компенсуються престижем і рівнем заробітної плати. За світовими мірками така область оплачується досить високо. Проте, завжди слід пам’ятати, що не кожен той, що бажає може стати успішним фінансовим аналітиком, не кожному це дано. Успішним ставати той, кому подобається його професійна діяльність.

Comments are closed.