Joomla vs WordPress

Створення сайтів стає усе більш доступним зайняттям для користувачів інтернету. Власне, для створення сайту сьогодні потрібне лише бажання і невеликий стартовий капітал для оплати хостингу і інших витрат. Щоб створити сайт буде предостатньо поверхневих знань в HTML. Створення сайту стало доступним завдяки появі безкоштовних CMS(Систем Управління Сайтом). Великою популярністю користуються дві безкоштовних CMS: Joomla і WordPress. Кожна з них має свої переваги, особливості і недоліки. Пропонуємо Вам розібратися в усіх тонкощах кожної CMS і визначити, яка з них оптимально підійде під певні потреби.

Joomla

Движок сайту від Joomla чудово підходить для створення новинних порталів, персональних сторінок, корпоративних сайтів, інтернет-магазинів. Для роботи з Joomla досить лише візуального розуміння і немає необхідності в знанні мов програмування. Хорошою перевагою Joomla є наявність великої кількості безкоштовних шаблонів, які є в інтернеті у вільному доступі. Величезна кількість шаблонів дозволяє понизити до мінімуму можливість зустріти декілька сайтів з однаковим шаблоном. Шаблони joomla викачати тут можна абсолютно безкоштовно.

Головним недоліком CMS Joomla, про який говорять багато користувачів мережі інтернет, – це висока вірогідність злому сайту. Система безпеки Joomla набагато слабкіша, ніж в персональних CMS і випадки злому зустрічаються частіше.

WordPress

WordPress так само як і Joomla безкоштовна система управління сайтом і має одну принципову відмінність. CMS WordPress орієнтована на створення персональних блогів і не дуже добре підходить для створення багатофункціональних сайтів. WordPress має безліч прихильників завдяки зручному і інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу.

У інтернеті можна знайти немало літератури, присвяченої роботі з WordPress. Також WordPress підтримують величезну кількість плагінів, які спрощують роботу з сайтом і функціонал. Кількість шаблонів для WordPress анітрохи не менше ніж для Joomla. Проте для WordPress набагато більше безкоштовних шаблонів, чим для Joomla. Завдяки WordPress можна створити багатофункціональний персональний блог.

До недоліків WordPress можна віднести уразливість більшості плагінів, які встановлені для сайту. Вірогідність злому сайту також досить висока, як і у Joomla. Вибір CMS для створення нового сайту залежатиме від виду сайту. Для створення блогу чудово підійде WordPress, а для багатофункціонального сайту краще використати Joomla.

Comments are closed.