Важливість передпроектного обстеження при впровадженні системи автоматизації

Перш ніж почати автоматизацію вашого бізнесу або провести його переавтоматизацию, корисним буде замислитися над завданнями, які ви хочете вирішити. Успішно автоматизація роботи підприємства проходить при дотриманні наступних умов :

1. Замовник чітко знає які завдання вимагають рішення, якого результату він хоче отримати у результаті впровадження системи автоматизації.
2. Виконавець проекту професійний.
3. Програмно-апаратний комплекс, покликаний вирішити необхідне завдання, надійний і вірно підібраний.

Дотриматися цих умов допоможе проведення передпроектного обстеження фахівцями впроваджувальної компанії. Як правило, проведенню такого обстеження передує зустріч співробітників організації-виконавця з ключовими особами компанія – замовника. На цій зустрічі з’ясовується структура підприємства, отримання інформації по кожному відділу(бухгалтерія, відділ логістики, відділ продажів, склад) і кожному об’єкту(якщо є такі видалені об’єкти: магазини, склади і ін.).

Далі організовуються зустрічі фахівців впроваджувальної компанії з представниками замовника по відділах. Тут з’ясовуються усі бізнес-процеси, що відбуваються у відділі, описуються звіти і документація, друкарські форми документів. Після цих зустрічей усі виявлені бізнес-процеси візуально зображують в схемі і ще раз погоджують з керівниками компанії.

Перед тим, як виконавець підбере облікову систему, ретельному аналізу піддається існуюча інформаційна система підприємства(програми і технічне забезпечення), описуються діюча облікова політика і вимоги замовника до нової інформаційної системи.

Підсумком цього обстеження є надання замовникові технико-коммерческого пропозиції автоматизації. У цій пропозиції даний розрахунок вартості рекомендованого програмного забезпечення, устаткування, послуг і робіт, що надаються виконавцем.

P.S. Автоматизація виробництва – дуже важливий етап розвитку компанії, що складається з декількох етапів, наприклад облік ит активів куди входить інформація про системні блоки, процесори, а також встановлене програмне забезпечення.

Comments are closed.