Розсекречений проект Google X із створення комп’ютера у вигляді окулярів

З минулого року ходять чутки про те, що Google розробляє пристрої, з класу так званих ношених комп’ютерів, тобто гаджетів, що прикріплюються до тіла людини. На початку квітня інтернет-гігант розкрив концептуальну ідею проекту Project Glass. Розробка пристрою в інноваційній лабораторії Google X ведеться вже близько двох років і доки далека від завершення. Проект опублікований з метою налагодити зворотний зв’язок з потенційними користувачами гаджета.

Пристрій, що віддалено нагадує окуляри, матиме невеликий напівпрозорий екран над правим оком, мікрофон і відеокамеру. За задумом розробників, киберочки зможуть повністю замінити смартфон: вони зможуть відправляти повідомлення здійснювати звичайні і відеодзвінки, залишати публікації в соцсетях, робити фотографії і знімати відео, слухати музику і так далі. Було б непогано також викачати QIP 2005 для роботи з цим пристроєм, оскільки багато користувачів спілкуються через цей мессенджер.

Крім того, планується використати технології доповненої реальності – на дисплеї з’являтиметься інформація, що відповідає місцю розташування користувача. Наприклад, якщо користувач подивиться у вікно, на дисплеї з’явиться інформація про погоду. На сторінці проекту в соціальній мережі Google+ опубліковані відеоролики, що демонструють дизайн і можливості пристрою.

У Google доки не вирішили, чи будуть комп’ютерні окуляри самостійним пристроєм або будуть інтегровані із смартфоном по безпровідному зв’язку. Очікується, що деякі функції управлятимуться голосом.

За непідтвердженими даними, компанія Apple теж займається ношеними комп’ютерами. Її прототип, що нагадує плеєр iPod із зігнутим екраном, кріпиться до руки і управляється голосовими командами.

Comments are closed.