Необхідне для розробки на 1С:Предприятие і захист коду

Якщо проходить процес навчання майбутнього кваліфікованого програміста, то для вивчення і виконання усіх необхідних дій досить версії для навчання програмуванню. Є таке спеціальне постачання, у якого є певні обмеження. Наприклад, з цієї версії не можна друкувати документи на принтер, не можна зберігати файли, не можна створювати документи з великою кількістю рядків. Усі ці обмеження спрямовані на те, щоб цю версію не використати в роботі реальної організації, але для процесу навчання, вона більш ніж функціональна і усі ці обмеження не істотні. Тому її можна спокійно придбавати і використати будинки розробки і навчання. Купити до речі повноцінну програму можна на сайті http://fides.ua/buh/ вибравши потрібну вам версію.

Якщо ж необхідно виконувати комерційну розробку, існує два шляхи. Або програміст може допрацьовувати існуючу конфігурацію, наприклад, адаптувати конфігурацію УПП під бізнес процеси клієнта. В цьому випадку, сама конфігурація і має бути придбана. Або, можна розробити власну оригінальну конфігурацію, використовуючи засоби платформи. Раніше для цього потрібно було б придбати яку-небудь фірмову конфігурацію, бухгалтерія виробництва, починаючи з 31 травня 2010 року, була розроблена спеціальне постачання, яке називається Технологічне постачання. Саме її і необхідно використати для створення унікальних технологічних рішень, розроблених з нуля.

Відмітимо можливості по захисту розробленого програмного коду. Може виникнути бажання в процесі розробки якимсь чином захистити програмний код від зміни. Існує декілька варіантів, але передусім, хотілося б відмітити, що бажано все-таки йти по тій стратегії, яку вибрала для себе фірма 1C. А саме поставляти усі типові конфігурації з відкритим програмним кодом, без якого-небудь захисту. Та все ж, якщо це необхідно, існує декілька варіантів.

Можна встановлювати паролі на модулі. Проте більш високий рівень захисту, винесення програмного коду в ключі апаратного захисту. Цим методом зазвичай користуються при розробці рішень накладів. Ще один варіант, це постачання коду в скомпільованому виді, тобто у байт коді. При цьому не можливо проглянути, що цей код з себе представляє, але виконуватися він буде. Отже, ось такі варіанти захист існують в платформі.

Comments are closed.