Безпека вашого e – mail

Навіщо вам e – mail? Як навіщо, дасть відповідь багато хто – писати і читати листи. Відмінно, але сьогодні e – mail потрібний не лише для цього. Якщо ви хочете зареєструватися де б то не було, то вам обов’язково доведеться підтвердити ваш e – mail аккаунт. Це можемо бути сайт знайомств, форум або чат, але іноді це можуть бути серйозніші сайти, такі як – платіжна система, реєстратор доменних імен, хостинг. І якщо в першому випадку злом вашої поштової скриньки веде до дуже неприємною подією, то в другому ви можете постраждати фінансово.

Інтернет пістрявить жалісними історіями про зломи аккаунтів платіжних систем з подальшим крадійством грошей, про викрадені домени і так далі.

Що можна зробити для того, щоб запобігти злому вашої поштової скриньки або хоч би звести його до мінімуму?

Складний пароль з букв і цифр. Вже щось. Іноді чудуєшся дивлячись на паролі типу qwerty 🙂 Що характерно, багато систем вже просто забороняють використати такі примітивні паролі, на жаль доки не все;

Антивіруси і антишпигунські програми. Завжди майте хоч би один встановлений на вашому комп’ютері антивірус і регулярно оновлюйте антивірусні бази. Річ у тому, що не рідко паролі від пошти викрадають різними шпигунськими програмами або троянами. Тут вже один складний пароль вас не врятує, тому піклуйтеся про чистоту вашого комп’ютера;

Останній і найнадійніший спосіб – gmail і його подвійна аутентифікація. Працює дуже просто – після введення логіна і пароля, на ваш мобільний телефон приходить sms з кодом, без якого зайти в аккаунт неможливо. Такі системи захисту часто застосовують банки. Надійнішого захисту для поштової скриньки немає, але на жаль таку послугу надає тільки Google. Інші компанії використовують ssl сертифікат для сайту банку, наприклад, і інших важливих проектів.

Захистивши ваш поштовий аккаунт від несанкціонованого доступу ви зможете уникнути багатьох проблем в майбутньому.

Comments are closed.