Вплив дизайну сайту на його відвідуваність

Дизайн веб-ресурсу – досить невивчене питання з точки зору впливу на пошукову видачу. При цьому його вплив на популярність сайтів добре вивчена. Нехитрі маніпуляції з програмами LiveInternet і подібними дозволили дізнатися, як змінюється число унікальних відвідувачів ресурсу при зміні дизайну. Іноді ці показники зростають втричі. Безумовно, купівля користувачів і накрутка лайков дають відчутніший ефект, але саме дизайн примушує людину повертатися на вподобаний сайт.

З двох майже однакових за змістом сторінок людина вибере приємнішу і привабливішу. Запорукою позитивного рішення є приємні і м’які тони, відсутність зайвих деталей в оформленні. Яскраві і помітні картинки дратують користувачів, а у поєднанні з непродуманим інтерфейсом викликаю бажання швидше закрити вкладку і ніколи більше не повертатися на неї.

Дизайн – це візитка професійного сайту. Передусім, він показує відношення власника ресурсу до користувача. Це своєрідне обличчя сайту, яке він або запам’ятає або забуде.

Існує декілька простих правил створення дизайну сайту, які допоможуть зробити ресурс привабливим і таким, що запам’ятовується:

1. Тематика сайту. Новинні, інформаційні і ресурсні сайти(онлайн бібліотеки, файлообменники і інші) не повинні мати яскравого і відволікаючого дизайну. Для таких сайтів важливий контент, а зайве загострення уваги на оформленні дратуватиме, і відволікатиме від пошуку інформації. Розважальні і пізнавальні ресурси навпроти мають бути яскравими і помітними. Відсутність достатку інформації повинна компенсуватися хитромудрими формами, кольором і графікою.

2. Колірна гамма. У підборі кольорів краще проконсультуйтеся з професійними дизайнерами. Не так важливий колір як його грамотне поєднання з тематикою ресурсу. Сайт повинен яскраво виділятися серед конкурентів. Скористайтеся вже готовими розкрученими брендами для поєднання кольорів : чорний і жовтий, червоний і білий. Так, зелений колір пожвавлює сайт і робить динамічним, червоний впадає у вічі і збуджує інтерес, а білий колір викликає почуття ейфорії. Проте не варто захоплюватися повним копіюванням, оскільки авторське право ще ніхто не відміняв.

3. Використайте шаблони. Для нового сайту важливий правильний дизайн, оскільки саме він притягає відвідувачів. Шаблони не є вирішенням проблеми, оскільки їх колірне оформлення досить усереднене, проте вони позбавляють від ризику зіпсувати репутацію кустарним дизайном.

4. Зверніться до професіоналів. Зайві 200-300 доларів, витрачені на розробку оформлення, принесуть більше результатів, ніж купівля передплатників-роботів, яким все одно, що у вас на сторінці. Робіть сайт для людей.

Пам’ятайте, жоден серйозний проект з багатотисячною аудиторією не має простого і нехитрого дизайну. У кожному з них є своє унікальне і неповторне оформлення, яке винагороджується популярністю серед користувачів.

Comments are closed.