Віддалена робота: плюси і мінуси

Процес заробітку в інтернеті, якої б сфери він не торкався, завжди будується за одним головним принципом – принципом видаленої роботи, або фриланса. Людина, що виконує які-небудь замовлення, працює удома, за особистим комп’ютером, в слушний для нього час і в комфортному режимі. І в цьому багато хто бачить масу плюсів :

·  видалену роботу можна поєднувати з основною зайнятістю в офісі;

·  відпадає необхідність витрачати час і гроші на дорогу до робочого місця;

·  можна самому вибирати цікаві проекти і замовлення, не витрачаючи час на рутинні, нецікаві завдання;

·  з’являється можливість самостійно планувати свій день.

Багатьом працедавцям також дуже зручно і вигідно співпрацювати з фрилансерами: таких працівників не доводиться забезпечувати робочим місцем, комп’ютером і іншим приладдям. Вони, як правило, погоджуються на меншу оплату праці, чим постійні співробітники. І потім, знаходити виконавців для разових замовлень часто буває вигідніше, ніж постійно містити цілий штат Офісного планктону.

Звичайно, у видаленої роботи є і свої мінуси. Наприклад, вона не занадто підходить людям незібраним, які не можуть грамотно організувати свій час і потребують офісної дисципліни. Заробіток фрилансера цілком залежить від його власної активності, а також від деяких зовнішніх чинників: сфери діяльності, наявності конкуренції і навіть сезону року. Відповідно, і доход на такій роботі може виявитися дуже непостійним. А крім того, завжди є шанс зіткнутися з недобросовісним замовником і не отримати зовсім ніякої плати за свою працю.

Проте, незважаючи на ці недоліки, попит і пропозиція на видалену роботу є в мережі практично завжди. Правда, і конкуренція в цій сфері немала: численні плюси фриланса притягають досить велику кількість користувачів інтернету. Ось чому дуже важливо грамотно підійти до організації своєї діяльності в якості фрилансера.

Щоб успішно заробляти по удаленке, в першу чергу необхідно правильно вибрати напрям. Робота вдома вимагає не менше професіоналізму і працьовитості, чим будь-яка інша трудова діяльність, тому слід шукати замовлення в тій сфері, в якій розбираєшся.

Починати доведеться з малого: невеликих замовлень із скромною оплатою. Вже потім, отримавши солідне портфоліо і багатий досвід, можна буде диктувати замовникам свої умови. Взагалі портфоліо обов’язкова складова будь то сайт дизайнера або персональна сторінка копирайтера.

Ну і звичайно, у будь-яких обставинах треба бути ввічливим і коректним, строго дотримуватися встановлених термінів здачі замовлення і адекватно сприймати критику, що поступає.

Comments are closed.