Таджицька влада заблокувала YouTube

Як повідомляє глава асоціації провайдерів Таджикистану Асомиддин Атоев, по усьому Таджикистану допуск до відеосервісу YouTube обмежений. З усіх інтернет-провайдерів, що діють в республіці, яких налічується шість, тільки один допускає до сайту, а інші сервіс повністю відключили. Можна скористатися послугами і одного мобільного оператора, який також не відключив сервіс відеопорталу.

За словами Атоева, вони намагалися довідатися причини блокування YouTube від урядових представників, проте – марно. Голова служби комунікацій Таджикистану Біг Зухуров і його заступники відключили телефони або не відповідають на дзвінки. Атоев стверджує, що розпорядження про блокування найпопулярнішого у світі відеопорталу провайдери, що поставляють інтернет в країну, отримали письмово, а деякі навіть SMS – повідомленнями.

Слід зазначити, що це не вперше, коли YouTube відключили зі списку доступних сервісів. Починаючи з торішнього літа таку міру використали вже тричі. Обмеження доступу до ресурсу почалися як тільки туди завантажили одну з передач місцевого телеканалу. Передача торкалася весілля старшого сина першої особи Таджикистану – Рустама Емомали. Відеоматеріал, який був розміщений в мережі, викликав огрмний інтерес інтернет-користувачів середньоазіатської країни.

Передача супроводжується коментарями знаменитого таджицького громадського опозиційного діяча Дододжона Атовуллаева, першої особи країни, що дуже часто виступала з критикою. Його коментарі завжди дуже резонансни і викликають великий інтерес, особливо серед інтернет-аудиторії. Слід зазначити, що відключення такого популярного у світі відеосервісу, як YouTube – справа непроста. Навіть самі диктаторські режими у світі уникають подібних заходів. Як видно, в Таджикистані міжнародні закони доки не поширюються.

У наш час відео формат досить популярний в інтернеті. Тому розумні люди просувають в ютубе свої відео і відео різних рекламних кампаній. До речі, для цієї мети можна скористатися сервісом http://lightdreamstudio.ru який пропонує професійні послуги просування в YouTube. Можна нарощувати число переглядів або коментарів.

Comments are closed.