Робота з шарами в Corel Draw 12

Якщо у вашому документі програми Corel Draw 12 надто багато об’єктів і ви боїтеся в них заплутатися, то вам на допомогу прийдуть шари. Викликається панель з шарами командою Windows – Dockers – Object Manager. За умовчанням шари можна розділити на дві групи: Master Page(чи Шаблон) і звичайні шари. Шаблон у свою чергу розташовується під усіма звичайними шарами і спочатку складається з шарів Grid, Desktop і Guides. Взагалі шари досить популярні у фотошопе, знаходячи безкоштовний PSD шаблон для сайту важливо щоб там були шари, інакше його цінність мінімальна.

Їх, як і звичайні шари, можна приховувати і відображати, а також редагувати. Для створення шару в розділі Master Page необхідно виконати клик по кнопці New Master Layer. Суть шаблону полягає в тому, що якщо ви розташуєте на цих сторінках певні елементи, то вони розміщуватимуться на кожній сторінці в документі. Передусім, це заощадить ваші час і нерви, а також оптимізує процес розробки багатосторінкових документів.

За умовчанням у вашому документі розміщується як мінімум одна сторінка і один шар на панелі шарів. Навпроти покажчика сторінки у виду листа є плюсик(кликом після нього ви відкриваєте каталог шарів, який доступний на цьому листі). Якщо ви розміщуєте який-небудь об’єкт на одному з шарів, він також з’являється на панелі в якості ще однієї гілки ієрархічного дерева.

Ваш об’єкт відображатиметься у вигляді додаткового рядка під шаром, на якому розташовується. Цей рядок складається з: мініатюри самого об’єкту, назви фігури, кольору заливки, а також кольору і типу контура. Якщо ви хочете зробити об’єкт вмістом іншого шару, то досить просто виконати клик по його рядку стану і перетягнути на потрібний шар(при цьому біля рядка з’явиться чорна стрілка, яка свідчить про те, що елемент буде переміщений на потрібний шар). Для створення шару існує кнопка New Layer.

Comments are closed.